сховати меню
Розділи: Актуальна тема

Звіт про роботу науково-практичної школи «Розробки молодих учених-дерматовенерологів» (24 листопада 2011 р., м. Київ)

сторінки: 10-11

У м. Київ 24 листопада 2011 р. відбулася науково-практична школа «Розробки молодих учених-дерматовенерологів», ініціатором проведення якої була кафедра дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. Така науково-практична школа проводиться усьоме. Цьогорічна відбулася на клінічній базі кафедри – в актовому залі Міської клінічної шкірно-венерологічної лікарні м. Києва. На конференції зареєструвалися 210 учасників з різних регіонів України. Це були молоді вчені, аспіранти та клінічні ординатори, інтерни, магістри, практикуючі дерматовенерологи.

Під час підготовки конференції було запропоновано таку тематику: патогенез захворювань шкіри; сучасні методи діагностики та лікування захворювань шкіри; клініка, діагностика та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом.

В організаційний комітет конференції надійшли 52 наукові роботи, які були надруковані в «Матеріалах наукової конференції».

Конференцію відкрив голова оргкомітету, проректор з наукової роботи Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, заслужений діяч науки і техніки, доктор медичних наук, професор І.С. Зозуля.

У вступному слові професор І.С. Зозуля зазначив, що саме кафедра дерматовенерології НМАПО як опорна з післядипломної освіти проводить плідну роботу з молодими науковцями, дає їм можливість виступити зі своїми науковими розробками.

Також учасників конференції привітала головний лікар Міської клінічної шкірно-венерологічної лікарні м. Києва, заслужений лікар України Н.В. Турик, яка розповіла про плідну співпрацю лікарні з кафедрою НМАПО, та завідувач кафедри дерматовенерології НМАПО, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Л.Д. Калюжна.

Спонсорами конференції виступили 17 фармацевтичних фірм, які представили власну продукцію. Інформаційними спонсорами конференції були журнали «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія», «Мистецтво лікування» та «Anti-aging (Антистаріння)». Зі змістовними доповідями про свої наукові пошуки виступили молоді дерматовенерологи Т.В. Осинська (м. Харків), Н.М. Нечипоренко (м. Київ), Г.О. Резнікова (м. Київ), І.В. Мацідонська (м. Київ), О.А. Левченко (м. Харків), О.О. Ошивалова (м. Харків), В.Б. Андрейчук (м. Донецьк). Доповіді молодих науковців охоплювали питання етіології, патогенезу, діагностики та лікування хронічних дерматозів. Представлені роботи виконані на сучасному науковому рівні, добре оформлені.

На проведеній конференції, як і на минулих, молоді вчені мали змогу ознайомити дерматологічну спільноту зі своїми роботами, а також прослухати виступи провідних вітчизняних дерматовенерологів. Актуальними були доповіді з проблем косметології та дерматоонкології І.І. Медведєвої та А.А. Тарана.

Журнал «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія» нагородив молодих учених за кращі виступи. Грамотою видавничого дому «Здоров’я України» та грошовою премією були відзначені А.А. Загорська (м. Харків), Г.О. Резнікова (м. Київ), О.А. Левченко (м. Харків). До проведення школи журналом «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія» було підготовано спецвипуск. Саме до таких конференцій на сторінках журналу за ініціативи професора Л.Д. Калюжної впроваджено публікацію клінічних задач.

Організатори конференції вважають за доцільне знайомити дерматовенерологів, особливо молодих фахівців, із клінічними випадками, проводити під час їх презентації диференційну діагностику.

На конференції клінічну презентацію вкотре провела професор Л.Д. Калюжна (завідувач кафедри дерматовенерології НМАПО).

По закінченні школи учасники одержали сертифікати. У заключних виступах науковці схвалили досвід проведення таких шкіл, відзначили їх високий рівень, висловили сподівання на продовження цієї практики в майбутньому.

Зав. кафедри дерматовенерології
Національної медичної академії
післядипломної освіти імені П.Л. Шупика
д.м.н., професор Л.Д. Калюжна

Zvit_dermato_9-10_(48_49).jpg

Наш журнал
у соцмережах: