сховати меню
Розділи: Актуальна тема

Резолюція

сторінки: 7-8

Міжнародної науково-практичної конференції «Імунотерапія, імунопрофілактика: реалії та перспективи», присвяченої 100-річчю від дня народження професора С.М. Мартиніва (Різдвяні читання), яка відбулася 2-3 грудня 2010 р. у м. Львів
Міжнародна науково-практична конференція «Імунотерапія, імунопрофілактика: реалії та перспективи», присвячена 100-річчю від дня народження професора С.М. Мартиніва (Різдвяні читання), відбулася 2-3 грудня 2010 р. у м. Львів на базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького за підтримки НАН України та НАМН України, Міністерства охорони здоров’я України, Державного експертного центру МОЗ України, Головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, Львівської обласної клінічної лікарні, Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації, Львівської асоціації алергологів, імунологів, імунореабілітологів, Польського товариства експериментальної та клінічної імунології, Львівського обласного клінічного діагностичного центру, Регіонального медичного центру клінічної імунології та алергології та інших навчальних і науково-дослідних інститутів.
На відкритті конференції з вітальним словом виступили представники адміністрації Львівської обласної ради, Львівської обласної держадміністрації, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Головного управління охорони здоров’я ЛОДА та ін.
Під час конференції було заслухано та обговорено сучасні доповіді-лекції провідних фахівців України, Росії, Польщі, США.
У межах конференції після пленарних і секційних засідань проведено дискусії, на яких обговорено питання впровадження високотехнологічних методів діагностики та лікування імунозалежних хвороб. Багато уваги було приділено показанням до застосування різних видів імунотерапії, включаючи вакцинацію як терапевтичний, так і профілактичний захід, та їх ефективності.
У роботі конференції взяли участь 402 науковці, в тому числі 184 – з інших областей України, 16 – з інших країн.
Президент Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації професор Г.М. Драннік наголосив на значному розвитку клінічної та лабораторної імунології, алергології в Україні і нагородив почесними грамотами найкращих спеціалістів України, а від журналу «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія» Видавничого Дому «Здоров’я України» у восьми виділених номінаціях було нагороджено учених за найкращі доповіді.
На завершення конференції прийнято резолюцію щодо активного впровадження нових видів імунотерапії та імунологічної спеціалізованої допомоги в практичну діяльність терапевтів, сімейних лікарів, ревматологів, пульмонологів, гематологів, онкологів, клінічних імунологів, алергологів.

Резолюція

1. Відповідно до наказів № 33 від 20.02.2000 р. та № 422 від 18.11.2002 р. завершити створення центрів клінічної імунології в областях України та м. Севастополь, до складу яких включити стаціонарні імунологічні ліжка та відділення денного стаціонару.

2. Сімейним лікарям і терапевтам як лікарям первинної ланки медичної допомоги населенню України активізувати роботу з раннього виявлення імунодефіцитів різного генезу, автоімунних і алергійних хвороб.
3. Впровадити в клінічну практику принципи формулювання уніфікованого діагнозу імунодефіциту (природженого й набутого) та імунодефіцитних порушень.
4. Клінічним імунологам надавати консультативну допомогу хворим з комбінованими автоімунними, алергійними, імунопроліферативними, імунозалежними, онкологічними хворобами та визначати необхідність застосування імунотропної терапії.
5. Для верифікації автоімунних хвороб, визначення їх активності, перебігу, прогнозу, ризику розвитку імунопатологічних синдромів та призначення імунотропної терапії ввести в протоколи надання спеціалізованої допомоги консультацію клінічного імунолога.
6. Посилити роботу клінічних імунологів з проведення імунізації імунокомпрометованих осіб (хворих з імунодефіцитами, імунодефіцитними порушеннями, автоімунними, алергійними й онкологічними хворобами) згідно із затвердженим МОЗ України Інформаційним листом № 188-2009 «Вакцинація осіб з порушеним станом імунної системи».
7. Налагодити статистичний облік ВІЛ-неасоційованих імунодефіцитів – імунодефіцитних порушень уточнених (D84.8 за МКХ-10), пов’язаних із застосуванням тривалої хіміотерапії, променевої терапії, наслідками активізації імунотропних інфекцій тощо.
8. Впровадити контроль за виконанням принципів біоетичної медицини щодо застосування імунодіагностики, імунотерапії та імунопрофілактики.
9. Лікарям – клінічним імунологам звернути особливу увагу на запобігання поліпрагмазії з чітким обґрунтуванням показань до застосування імунотропних препаратів.
10. Разом зі спеціалістами лабораторної служби розробити програму підтримки оснащення обласних імунологічних лабораторій сучасною апаратурою та обладнанням.
11. Рекомендувати проведення конференції «Імунотерапія: реалії та перспективи» (Різдвяні читання) кожні 5 років.
12. Рекомендувати забезпечити кафедри та обласні Центри клінічної імунології та алергології апаратами для вловлювання пилку і світловими мікроскопами з високою роздільною здатністю з метою профілактики полінозів, постійного палінологічного спостереження за атмосферою та участі у виконанні міжнародних аеропалінологічних проектів.

Голова президії конференції,
головний клінічний імунолог МОЗ України,
д.м.н., професор В.В. Чоп’як

Наш журнал
у соцмережах: