сховати меню
Розділи: Актуальна тема

Професору Світлані Миколаївні Недельській – 60 років!

сторінки: 5

Neselska_2Spez_2011.jpg

27 лютого 2011 р. співголові ЗОО ВГО «Асоціація педіатрів України», головному позаштатному дитячому алергологу Запорізької області, члену спеціалізованої вченої ради Дніпропетровського інституту гастроентерології, члену Міжнародної асоціації Європейського респіраторного товариства, лауреату премії Міжнародного комітету інтелектуальної власності України, доктору медичних наук, професору, завідувачу кафедри факультетської педіатрії Запорізького державного медичного університету Світлані Миколаївні Недельській виповнилося 60 років. Також у цей день ювіляр відзначала 36 років лікарської та науково-педагогічної діяльності.
Світлана Миколаївна народилася у м. Запоріжжя. У 1975 р. з відзнакою закінчила лікувальний факультет Запорізького медичного університету. В 1975-1976 рр. пройшла спеціалізовану інтернатуру з педіатрії та працювала лікарем-педіатром за направленням у Молочанському районі Запорізької області.
З 1980 по 1982 р. навчалася в клінічній ординатурі на кафедрі педіатрії Запорізького медичного інституту. З 1983 по 2001 р. працювала асистентом, з 2002 по 2003 р. – доцентом, а з 2004 р. і дотепер обіймає посаду завідувача кафедри факультетської педіатрії ЗДМУ. У 1987 р. під науковим керівництвом завідувача кафедри педіатрії О.М. Сафронової Cвітлана Миколаївна успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: «Роль імунологічних і цитохімічних показників в диференційній діагностиці полінозів і гострих респіраторних інфекцій у дітей». У 2004 р. під науковим консультуванням професора О.І. Ласиці успішно захистила у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця дисертацію на здобуття ступеня доктора медичних наук на тему: «Профілактика і лікування бронхіальної астми у дітей методом специфічної алерговакцинації: обґрунтування і клініко-імунологічна ефективність».
Наукова діяльність С.М. Недельської є багатогранною: вивчення проблем формування, особливостей клінічної картини, чинників ризику алергійних захворювань у дітей в умовах промислового міста, пошук ефективніших програм їх лікування та профілактики, особливо полінозу. Багато сил ювіляр віддає педагогічній діяльності, розцінюючи свій багаторічний досвід, високий фаховий рівень не як особисте досягнення, а як суспільний набуток, який із задоволенням передає учням. Світлана Миколаївна постійно проводить практичні заняття зі студентами, читає лекції для студентів, лікарів-інтернів, практичних лікарів. Крім того, виконуючи обов’язки завідувача відділення алергології, консультанта відділення реанімації та анестезіології КУ «Запорізька міська дитяча багатопрофільна лікарня № 5», займається лікувальною роботою. С.М. Недельська постійно проводить консультативний прийом хворих у відділенні алергології та в Центрі клініки ЗДМУ.
Світлана Миколаївна створила науковий колектив з висококваліфікованих фахівців, який за останні 3 роки отримав 10 патентів України на винахід, 3 інформаційних листи, видав 4 навчальні посібники, затверджені в МОЗ України. Вона активно виступає з доповідями на конгресах, з’їздах, конференціях з міжнародним представництвом, є автором понад 200 наукових праць. Під керівництвом С.М. Недельської захищено 5 кандидатських дисертацій, нині готуються 1 докторська та 2 кандидатські дисертації.
Під керівництвом професора С.М. Недельської організовано та проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Рання діагностика та профілактика алергічних захворювань у дітей та підлітків» (м. Запоріжжя, 1-2 жовтня 2007 р.), Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні питання алергологічної науки та практики» (вересень 2009 р.), Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні питання дитячої та дорослої алергології: від дитини до дорослого» (21-22 квітня 2011 р.).
Очолюваний нею колектив протягом чотирьох років організував аеропалінологічний моніторинг пилку та спор грибів в атмосферному повітрі м. Запоріжжя. За ініціативи Світлани Миколаївни створений і працює Центр з профілактики та лікування алергії рослинного походження з наданням цілодобової невідкладної допомоги дітям; проведено дві Трансукраїнські палінологічні експедиції, результати яких включено в Європейську аеропалінологічну мережу.
Світлану Миколаївну не зраджує творча наснага, працездатність, вона не перестає сама вчитися і навчати колег, передає свій багатий досвід учням, зберігає власну особистість. Вона талановитий керівник і науковець, яка надихає учнів і колег своїм завзяттям.
Світлана Миколаївна дуже щира та приємна людина, вона бачить у людях тільки хороше. Хто хоч один раз спілкувався з нею, назавжди запам’ятає її доброту та людяність.
Всеукраїнська громадська організація «Асоціація алергологів України», віце-президентом якої є Світлана Миколаївна, щиро вітає її з ювілеєм, зичить доброго здоров’я, довголіття, творчих успіхів у дуже нелегкій, але надзвичайно

Наш журнал
у соцмережах: