скрыть меню

РЕЗОЛЮЦІЯ VIII Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю "Питання імунології в педіатрії"

РЕЗОЛЮЦІЯ
VIII Всеукраїнської науково-практичної конференції
з міжнародною участю «Питання імунології в педіатрії», що відбулася
9-10 вересня 2008 р. у м. Донецьк


Упродовж 9-10 вересня 2008 р. в м. Донецьк у конференц-залі Обласної державної адміністрації проходила VIII Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Питання імунології в педіатрії». Конференцію було організовано Міністерством охорони здоров’я України, Академією медичних наук України, кафедрою дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології» АМН України, Донецьким національним медичним університетом імені М. Горького, Всеукраїнською громадською організацією «Дитяча імунологія» та ГУОЗ Донецької ОДА за підтримки генеральних спонсорів – компаній «ГлаксоСмітКляйн», «Солвей Фармацеутікалз» та «Санофі Пастер»; генерального інформаційного спонсора – журналу «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія» Видавничого дому «Здоров’я України».
У роботі конференції взяли участь близько 300 лікарів з усіх областей України, провідні вчені та фахівці в галузі педіатрії, дитячої імунології (з них – 47 професорів), головні педіатри, головні дитячі імунологи. Також на форум було запрошено відомих фахівців з Великої Британії, Литви та Росії. Конференція «Питання імунології в педіатрії» щороку проходить у різних регіонах України, завдяки цьому її мають змогу відвідати лікарі всієї країни. Варто зазначити, що особливістю цьогорічної конференції був її освітянський характер: зроблено декілька доповідей-лекцій, після яких слухачі мали змогу поставити запитання та отримати на них вичерпні відповіді.
Основною тематикою конференції були питання імунопрофілактики інфекційних хвороб у дітей. Професор Л.І. Чернишова навела дані про особливості розвитку специфічного імунітету в разі застосування комбінованих вакцин. Встановлено, що імунна система може відповідати одночасно на безліч антигенів, і при цьому завжди залишається резерв. Було процитовано результати наукових досліджень, які довели, що відповідь на комбіновані вакцини така сама, як і в разі введення окремих її компонентів. Доповідачем зазначено, що стратегія розвитку імунопрофілактики в світі спрямована на збільшення кількості інфекцій, яким можна буде запобігти за допомогою щеплень, а також на підвищення безпечності вакцин.
Особливий інтерес викликали доповіді, присвячені питанням вакцинації, з якими виступили закордонні спеціалісти, що взяли участь у конференції. Професор В. Усоніс (Литва) ознайомив слухачів зі становленням календаря щеплень в Литві. Нік Фін (Велика Британія) чимало часу у своїй доповіді присвятив проблемі освіти лікарів з питань імунопрофілактики, інформаційній роботі з населенням і правовим аспектам вакцинації у Великій Британії. О. Гольдштейн (Москва, Росія) та С. Харіт (С-Петербург, Росія) зупинилися у своїх доповідях на досягненнях вакцинації та перспективах її розвитку в Росії.
В обговоренні взяли участь доктори наук, професори І.В. Богадєльніков, Ю.К. Больбот, О.Є. Абатуров, Є.І. Юліш, Б.О. Безкаравайний, Н.В. Нагорна, а також фахівці з дитячої імунології з різних регіонів України, які зазначили, що отримана інформація містила багато нового та мала практичний характер.
Із завершальним словом виступила голова Всеукраїнської асоціації «Дитяча імунологія», головний дитячий імунолог МОЗ України, завідуюча кафедрою дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО, проф. Л.І. Чернишова. Вона подякувала учасникам та організаторам конференції за плідну співпрацю, поділилася враженнями від конференції, наголосивши при цьому, що з року в рік відбувається підвищення наукового рівня доповідей, а також активності головних дитячих імунологів окремих областей щодо виявлення первинних імунодефіцитів, покращання діагностики та націленість на світові стандарти в діагностиці та лікуванні хворих імунологічного профілю.
Найактивнішим учасникам – досвідченим дослідникам і молодим ученим, доповіді яких було визнано найкращими, було вручено премії від генерального інформаційного спонсора – журналу «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія».
Під час роботи конференції було проведено збори членів Всеукраїнської громадської асоціації «Дитяча імунологія». Члени асоціації заслухали звіт голови, проф. Л.І. Чернишової щодо діяльності асоціації, обговорили резолюцію конференції, внесли свої зауваження та побажання. Резолюцію було ухвалено одностайно. Наводимо основні положення документу:
1. Визнати первинні імунодефіцити однією з причин інвалідності та смертності дітей.
2. Збільшення в Україні протягом останніх років кількості дітей з первинними імунодефіцитами пов’язане з покращанням їх виявлення. Але, зважаючи на захворюваність на таку патологію у світі, розрахункова кількість пацієнтів із первинним імунодефіцитом в Україні має бути у 10 разів вищою. За таких умов доцільним є збереження педіатричної субспеціальності – дитячий імунолог. В Україні передчасно об’єднувати дві субспеціальності зі створенням однієї – «Дитяча імунологія та алергологія».
3.     У дитячих обласних лікарнях налагодити обстеження щодо визначення рівнів імуноглобулінів для селективного скринінгу дітей, яких спрямовують на консультацію до дитячого імунолога.
4. Звернутися з листом від головних спеціалістів МОЗ України до Кабінету Міністрів України про включення в Державний бюджет цільового фінансування на закупівлю внутрішньовенних імуноглобулінів для замісної терапії у дітей з первинними імунодефіцитами.
5. Найоптимальнішою та найефективнішою профілактикою інфекційних хвороб є щеплення.
6. Ефективність і безпечність використання імуномодулювальних препаратів (імуномодуляторів) недостатньо вивчені, а тому масове їх використання може бути однією з причин підвищення захворюваності на онкологічну й автоімунну патологію.
7. Започаткувати Національну кампанію щодо підтримки імунопрофілактики інфекційних хвороб, програми освіти медичних працівників, зокрема медичних сестер.
8. Низький рівень підготовки медичних працівників різного рівня, від середнього медичного персоналу до викладачів медичних ВНЗів з питань імунопрофілактики, є основною перешкодою на шляху реалізації програм з імунопрофілактики інфекційних хвороб.
9.     Інформувати населення про вакцини, зареєстровані в Україні.
10. У передпандемічний період грипу важливим методом захисту від захворювання та розвитку ускладнень є щеплення, особливо груп ризику щодо важкого перебігу захворювання. В світі обговорення проекту закону «Про затвердження загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб» внести до закону пункт про вакцинацію проти грипу для груп ризику та населення похилого віку, як це робиться у розвинутих країнах Європи та світу і в Росії.
11. Звернутися до Управління статистики МОЗ України з проханням розглянути питання про порядок встановлення причини смерті в разі інфекційного захворювання не за ускладненням, а за причиною, тобто інфекцією, яка призвела до смертельно небезпечного ускладнення.


    Головний дитячий імунолог МОЗ України,
    завідуюча кафедрою дитячих інфекційних
    хвороб та дитячої імунології
    НМАПО імені П.Л. Шупика,
    голова Всеукраїнської асоціації
    «Дитяча імунологія»,
    д.м.н., професор  17_6_1.gif  Л.І. Чернишова
Фоторепортаж з конференції

Наш журнал
в соцсетях: