сховати меню
Розділи: Актуальна тема

Звіт про роботу Х Національного конгресу з дерматокосметології та естетичної медицини (25-26 лютого 2010 р., м. Донецьк)

25-26 лютого 2010 р. в м. Донецьк відбувся Х Національний конгрес з дерматокосметології та естетичної медицини, який щорічно проводиться сумісно з Торгово-промисловою Палатою в межах спеціалізованої салон-виставки «Донбас-Еліта 2010» під патронатом Міністерства охорони здоров’я України, Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів. Організатором Конгресу є кафедра дерматовенерології та косметології факультету інтернатури і післядипломної освіти Донецького національного медичного університету ім. М. Горького (зав. кафедрою – заслужений лікар України, д.м.н., професор Тетяна Віталіївна Проценко).
Програма Конгресу включала питання про стан та перспективи розвитку естетичної медицини в Україні (проф. Г.І. Мавров (Харків), проф. Т.В. Проценко (Донецьк); принципи та особливості застосування дерматокосметики (проф. Л.Д. Калюжна (Київ), P. Konrad (Прага), проф. T. Ionecko (Париж); контроль перебігу атопічного дерматиту та попередження алергійних реакцій (проф. Ю.В. Андрашко (Ужгород), проф. Т.В. Проценко (Донецьк); іноваційні антивікові технології (А.В. Примак (Київ), проф. В.О. Цепколенко (Київ–Одеса), д.м.н. М.І. Жуков (Донецьк), проф. С.М. Шамраєв (Київ), проф. В.П. Квашенко (Донецьк), А.В. Петрович (Запоріжжя) та ін.).
Особливу увагу фахівців привернув сателітний симпозіум компанії Урьяж з доповідями Dr. T. Ionesco, MD, PhD (Saint Louis Hospital, Paris), «Відновлення шкірного бар’єру: електронномікроскопічні дослідження та роль церамідів, вільних жирних кислот і фітостеролів»; доповіді проф. Т.В. Проценко (Донецьк) «Ізолюючий та відновлюючий догляд за шкірою»; Павла Конрада (Прага, Чехія) «Особливості підходів до корекції стану шкіри в різні вікові періоди та при різних станах шкіри».
Програма Конгресу включала симпозіум «Атопічний дерматит: можливості контролю перебігу захворювання» з доповідями проф. Т.В. Проценко (Донецьк) «Скін Сенс: контроль за перебігом атопічного дерматиту»; проф. Ю.В. Андрашко (Ужгород) «Нові можливості тривалого контролю атопічного дерматиту»; проф. Н.В. Нагорної (Донецьк) «Питання безпеки та ефективності тривалої терапії атопічного дерматиту».
В секції «Нові технології в дерматокосметології» представлено доповіді проф. Л.А. Болотної (Харків) «Комбіновані підходи до зовнішньої терапії акне»; Dr. T. Ionesco, MD, PhD (Saint Louis Hospital, Paris), «What’s new in photoprotective in 2010?» («Фотозахист: що нового в 2010 році?»); доц. Я.А. Гончарової (Донецьк) «Диференційований підхід до корекції сухості шкіри»; А.В. Петрович (Запоріжжя) «Поєднані підходи до застосування пілінгів і препаратів гіалуронової кислоти в корекції естетичних проблем шкіри»; О.І. Єрофеєвої (Одеса) «Оцінка та корекція мікроциркуляторних змін при естетичних проблемах шкіри»; проф. О.І. Літус, Б.В. Литвиненко (Київ) «Українська Асоціація псоріазу як сучасна модель координації системи пацієнт–лікар»; проф. Е.Я. Фісталь (Донецьк) «Питання підготовки спеціалістів пластичної хірургії»; проф. А.Г. Попандопало (Донецьк) «Стовбурові клітини в естетичній і клінічній медицині: перспективи використання, спірні питання»; доц. О.І. Хара (Тернопіль) «Етичні проблеми естетичної медицини»; доц. Н.Н. Фісталь (Донецьк) «Консервативні та хірургічні методи лікування рубців»; доц. Н.П. Скородумової (Донецьк) «Дерматологічне «Золото осені» в дитячій інфектології»; доц. М.Ю. Сергієнко (Донецьк) «Дерматологічні стигми гіперандрогенних порушень та підходи до корекції»; доц. О.А. Проценко (Донецьк) «Андрогенетична алопеція: підходи до лікування»; В.Г. Золотарьової (Вінниця) «Гіперпігментації різного ґенезу: косметологічна тактика».
Як завжди, увагу привенув симпозіум «Anti-age можливості естетичної медицини», в межах якого були виголошені наступні доповіді: проф. Т.В. Проценко (Донецьк) «Патогенетичне обґрунтування комбінованих підходів до корекції вікових змін»; проф. С.М. Шамраєв (Донецьк) «Андрологічні аспекти метаболічного синдрому в естетичній медицині»; А.В. Примак (Київ) «Функціональний підхід до медицини антистаріння»; проф. В.П. Квашенко (Донецьк) «Старіння жінок та можливості anti-age стратегій»; проф. В.О. Цепколенко (Одеса) «Вікові зміни шкіри та комбіновані підходи до їх корекції»; О.В. Тамбовцева (Київ) «Нові підходи до корекції вікових змін шкіри обличчя (гомеопатична мезотерапія)»; Р. Вовчук (Дніпропетровськ) «Управління враженнями пацієнтів/клієнтів, споживачів косметологічних послуг»; проф. М.І. Жуков (Донецьк) «Проблеми спадкоємності ведення пацієнтів в естетичній медицині: можливості хірургічної та терапевтичної тактики»; с.н.с. Ю.П. Богослав (Донецьк) «Нові підходи до лікування ожиріння у жінок».
У межах Конгресу було проведено 2 майстер-класа: «Гіалудерм (Франція) в корекції естетичних і вікових проблем шкіри» та «Препарати колагену – Коллост в корекції естетичних та вікових проблем шкіри».

Фоторепортаж з конференції.

 

Статья размещена в № 2 (31) 2010 на стр. 5-6

Наш журнал
у соцмережах: