сховати меню
Розділи: Актуальна тема

Звіт про засідання Робочої групи з розробки клінічних протоколів з діагностики та лікування атопічного дерматиту й акне

сторінки: 6

3 грудня 2010 р. відбулося друге засідання групи експертів з метою доопрацювання медичних стандартів діагностики та лікування атопічного дерматиту й акне. Як вже повідомлялося, перше засідання відбулося 16-17 вересня, а потім, упродовж двох з половиною місяців, експертами було проведено активну роботу з додатково одержаних завдань. Спілкування та часткова переробка стандартів здійснювалася в електронному режимі.


Друге засідання з приводу доопрацювання медичних стандартів діагностики та лікування захворювань шкіри було вирішено провести протягом одного робочого дня. Такі стандарти створюють, ґрунтуючись на принципах доказової медицини, що включає вивчення, порівняння, аналіз та широке впровадження найкращих доказів із систематичних досліджень у медичну практику, які використовують на користь і в інтересах пацієнта. Стандарти висвітлюють, що має бути зроблено із зазначеної проблеми в умовах країни, а протокол (деталізована інструкція) – в умовах лікувально-профілактичного закладу. Першою заявкою в галузі дерматовенерології виявилися такі захворювання, як акне й атопічний дерматит. Тяжкі форми акне й атопічного дерматиту впливають на психоемоційний стан дитини, підлітка, молодої людини, в низці випадків характеризуються резистентністю до загальноприйнятої терапії.


Склад експертів, які вдруге зібрались, був таким: головуюча – завідувач кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, головний позаштатний спеціаліст за фахом «Дитяча дерматовенерологія», д.м.н., професор Л.Д. Калюжна, модератор – експерт з розробки медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги, к.м.н. О.В. Горбенко, завідувач кафедри шкірних та венеричних захворювань Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, головний позаштатний спеціаліст за фахом «Дерматовенерологія», д.м.н., професор В.І. Степаненко; завідувач відділу дерматології ДУ «Інститут дерматології та венерології АМН України», д.м.н., професор Я.Ф. Кутасевич, завідувач оргметодвідділу, д.м.н., професор В.М. Волкославська, старший науковий співробітник, к.м.н. І.О. Маштакова; завідувач кафедри дерматовенерології та косметології Донецького національного медичного університету імені М. Горького, д.м.н., професор Т.В. Проценко; завідувач кафедри фтизіатрії з курсом клінічної імунології та алергології Вінницького медичного університету імені М.І. Пірогова, д.м.н., професор Б.М. Пухлик; головний лікар Київської міської клінічної дерматовенерологічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст КМДА за фахом «Дитяча дерматовенерологія» Н.В. Турик; лікар дитячий дерматовенеролог консультативної поліклініки спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», к.м.н. Л.М. Губко.


Обговорення було активним та конструктивним, прискіпливо розглядалася кожна позиція, особливо питання щодо лікування. Не обійшли своєю увагою експерти і загальні принципи зовнішньої терапії зазначених дерматозів. Виявлені незначні неточності було відкориговано. Наступним етапом визначено виправлення останніх зауважень та подання розробок до МОЗ для загальної експертизи.

Наш журнал
у соцмережах: