сховати меню
Розділи: Актуальна тема

Резолюція Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Імунотерапія: реалії та перспективи (Різдвяні читання)», що відбулася 20-21 грудня 2007 р. у м. Львів

Валентина Чоп’як, головний клінічний імунолог МОЗ України, доктор медичних наук, професор

Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Імунотерапія: реалії та перспективи (Різдвяні читання)» (для лікарів імунологів, алергологів, ревматологів, гематологів, терапевтів) відбулася 20-21 грудня 2007 р. в приміщенні готелю «Дністер» у м. Львів за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького МОЗ України.
Відкрили конференцію голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, в/о директора Департаменту розвитку медичної допомоги МОЗ України Людмила Ясинська, директор ДУ «Інститут генетичної та регенеративної медицини АМН України», академік НАН та АМН України Геннадій Бутенко, проректор з лікувальної роботи Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького МОЗ України професор Віктор Кімакович, заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Пошивак.
Під час конференції заслухано й обговорено доповіді-лекції провідних фахівців України, Росії та Польщі. Розглянуто актуальні питання сучасного стану надання імунотерапевтичної допомоги терапевтичним, ревматологічним, гематологічним, алергологічним хворим. Своїм клінічним досвідом і науковими доробками поділились академік НАН та АМН України Геннадій Бутенко, професор Лешек Щепанський (Польща), професор Олександр Ліла (Росія), професор Неоніла Шуба (Україна), професор Валентина Чоп’як (Україна), доктор медичних наук Сергій Клименко (Україна).
Наприкінці конференції відбулася дискусія за кожною доповіддю з великою кількістю запитань і обговоренням впровадження високотехнологічних методів діагностики та лікування імунозалежних хвороб. Багато запитань було присвячено визначенню показань до застосування та критеріям ефективності різних видів імунотерапії, включаючи вакцинацію як терапевтичний і профілактичний захід.
Методом голосування (заповнення спеціальних анкет) учасники заходу визначили найкращі доповіді та найкраще ведення дискусії, які були відзначені спеціальними призами та сертифікатами. За розвиток імунології в Україні відзначено і нагороджено грамотами МОЗ України головних спеціалістів Одеської, Сумської, Рівненської областей.
У роботі конференції взяли участь понад 250 фахівців з усіх областей України. Всі учасники отримали буклети з виступами, сертифікати учасників конференції, а також передплату на журнал «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія».
За підсумками роботи конференції було прийнято резолюцію, яка визначила пріоритетні напрямки розвитку клінічної імунології, в тому числі активне впровадження нових видів імунотерапії та імунологічної спеціалізованої допомоги в практичну діяльність лікарів терапевтів, ревматологів, гематологів, алергологів, а саме:
1. Впровадити в роботу клінічних імунологів всіх областей України «Протоколи надання імунологічної допомоги хворим».
2. Завершити створення центрів клінічної імунології в десяти областях України та м. Севастополь, відповідно до наказів МОЗ України № 133 від 20.02.2000 р. та № 422 від 18.11.2002 р.
3. Для верифікації автоімунних хвороб, визначення їх активності, прогнозу, перебігу, розвитку імунопатологічних синдромів ввести в «Протоколи надання спеціалізованої допомоги» пункт про необхідність консультації клінічного імунолога.
4. Поширювати консультативну допомогу клінічних імунологів серед хворих з поліавтоімунними, поліалергійними, імунопроліферативними хворобами, ВІЛ-неасоційованими імунодефіцитами (первинними імунодефіцитами у дорослих і набутими).
5. Активізувати роботу з раннього виявлення імунодефіцитів різного генезу терапевтами, гематологами, ревматологами, алергологами, сімейними лікарями та іншими спеціалістами.
6. Налагодити статистичний облік ВІЛ-неасоційованих імунодефіцитів – імунодефіцитних порушень уточнених D84.8 за МКХ-10, пов’язаних із застосуванням тривалої хіміотерапії, променевої терапії, активації лімфотропних інфекцій.
7. Активно впроваджувати в практику терапевтів, ревматологів, гематологів, алергологів нові імунобіологічні препарати.
8. Контролювати дотримання принципів біоетичної медицини під час проведення імунодіагностики й імунотерапії.
9. Виходячи з того, що в країнах Західної Європи та Росії щорічно виділяють кошти для закупівлі сучасних імунобіологічних препаратів, обґрунтувати доцільність фінансової підтримки держави у наданні допомоги хворим з автоімунними й алергійними хворобами в Україні.
10. Рекомендувати щорічне проведення конференції «Імунотерапія: реалії та перспективи».
11. Розіслати резолюцію головним терапевтам усіх областей України.

Співголова конференції, головний клінічний імунолог МОЗ України, доктор медичних наук, професор Валентина Чоп’як.

Наш журнал
у соцмережах: