сховати меню

Звіт про науково-практичну конференцію «Сучасні можливості та алгоритми лікування різних алергічних станів»

сторінки: 8

18–19 листопада 2015 р. в м. Києві у Національному інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського відбулась конференція «Сучасні можливості та алгоритми лікування різних алергічних станів». Захід зібрав алергологів, пульмонологів, імунологів та фахівців суміжних спеціальностей з різних регіонів країни, котрим представилась можливість заслухати доповіді провідних українських та зарубіжних спеціалістів у таких галузях, як алергологія, клінічна імунологія, ревматологія, пульмонологія, педіатрія тощо.

Наукова програма конференції впродовж двох робочих днів була досить насиченою. Перше пленарне засідання розпочалося з вітального слова д.м.н., професора, академіка НАМН України, директора ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України» Ю.І. Фещенка. Наукову програму було відкрито доповіддю д.м.н., професора, зав. відділення діагностики, терапії та клінічної фармакології захворювань легенів Л.О. Яшиної, присвяченою новим підходам до лікування хворих на тяжку бронхіальну астму. Д.м.н., професор, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Алергологія, імунологія, клінічна імунологія, лабораторна імунологія» В.В. Чоп’як у рамках своєї доповіді поділилась досвідом застосування моноклональних антитіл при клінічних станах, які супроводжуються підвищенням сироваткового рівня імуноглобуліну Е.

Аудиторія заходу також мала нагоду заслухати оригінальні доповіді таких провідних фахівців: д.м.н., головного алерголога управління охорони здоров’я Дніпропетровської міської ради Є.М. Дитятковської; д.м.н., професора, зав. кафедри факультетської педіатрії ЗГМУ С.М. Недельської; д.м.н., професора, зав. кафедри клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики НМУ ім. О.О. Богомольця А.І. Курченко; д.м.н., професора С.В. Зайкова (кафедра фтизіатрії і пульмонології НМАПО ім. П.Л. Шупика, ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського»); д.м.н., професора, зав. кафедри педіатрії № 1 НМАПО ім. П.Л. Шупика О.М. Охотнікової; к.м.н., доцента кафедри фтизіатрії з курсом клінічної імунології та алергології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова А.Є. Богомолова.

Другу половину першого пленарного засідання відкрив д.м.н., професор, президент Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації І.П. Кайдашев напередодні виходу нових віт­чизняних уніфікованих клінічних протоколів з медикаментозної алергії та анафілаксії. Він виступив з доповіддю, присвяченою питанням сучасних міжнародних принципів діагностики та ведення хворих з медикаментозною алергією. Також спікером було проведено майстер-клас з діагностики непереносимості антибіотиків та анестетиків. Блок доповідей, присвячених питанням медикаментозної алергії, продовжила к.м.н., консультант, алерголог-імунолог Клініки алергології та імунології Королівського госпиталю Університету Ліверпуля, член Європейських робочих груп з медикаментозної алергії у Європейській академії клінічної алергології та імунології А.А. Наконечна, яка вже неодноразово читала лекції з медикаментозної алергії в Україні, які завжди викликали неабиякий інтерес і жваву дискусію з боку практикуючих лікарів. З великою увагою були прийняті доповіді доцента кафедри фтизіатрії і пульмонології НМАПО ім. П.Л. Шупика Л.В. Юдіної про лікування бронхообструктивного синдрома та О.В. Корецької про динаміку інтерлейкінів та інтерферону-γ під впливом аллерген-специфічної імунотерапії пилковими алергенами.

Наукова програма другого дня конференції також була насиченою. Аудиторія почула доповіді д.м.н. О.М. Рекалової та ін. щодо грибкової інфекції дихальних шляхів та грибкову алергію; к.м.н. П.В. Гришило (Центр алергічних захворювань, ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського») – про сучасні особливості специфічної імунотерапії; к.м.н. Гришило А.П. – профілактику хронічної сироваткової хвороби; професора О.М. Охотнікової, Ю.Р. Черниш, к.м.н., доцента О.В. Шарікадзе, к.м.н., доцента О.В. Поночевної (кафедра педіатрії № 1 НМАПО ім. П.Л. Шупика) – про особливості перебігу та лікування різних алергічних захворювань у дітей; д.м.н. О.А. Ошлянської (відділення хвороб сполучної тканини у дітей, ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМНУ») – про досвід діагностики автоімунних станів у дітей.

У рамках сателітного симпозіуму «Справлятися – не означає контролювати» компанії «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна» відбулася інтернет-трансляція семінару з лікування астми у дорослих, у якій взяли участь: професор Н. Барнс (медичний директор міжнародного респіраторного відділу GSK), професор Е. Грінінг (всесвітньо відомий експерт з лікування бронхіальної астми), доктор Р. Томяк (віце-президент і керівник медичного відділу в Європі, що спеціалізується в питаннях бронхіальної астми у GSK), доктор А. Хокінс (регіональний медичний директор у міжнародному респіраторному відділку GSK), Н. Сноуайз (регіональний медичний директор у міжнародному респіраторному відділку GSK; Велика Британія). В обговоренні складних аспектів клінічної практики в лікуванні бронхіальної астми виступили з доповідями професор Л.О. Яшина (Київ) та професор Л.І. Конопкіна (Дніпропетровськ).

По завершенні конференції учасники заходу взяли участь у сесії питань та відповідей, дискусії, також відбувся телеміст з підключенням аудиторій з інших міст України.

Одним з інформаційних партнерів заходу виступив журнал «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія», який анонсував захід та у співпраці з організаційним комітетом конференції підготував спецвипуск – конференцію на сторінках журналу, присвячений проблемі захворювання дихальних шляхів (Спецвипуск № 3, 2015), в якому було надруковано статті-доповіді спікерів, які увійшли до наукової програми заходу.

Наш журнал
у соцмережах: