сховати меню

Звіт про науково-практичну конференцію «Дерматовенерологія в розробках молодих науковців»

сторінки: 7

Kaljuzhnaya_Zvit-019–20 листопада 2015 р. в Києві в Національній медичній академії ім. П.Л. Шупика відбулась конференція «Дермато­вене­ро­логія в розробках молодих науковців». Цей щорічний український захід, який входить до реєстру МОЗ та НАМН України, було проведено вже в 15-й раз.

На конференції було зареєстровано 238 учасників з 12 областей, виступили 20 доповідачів з Києва, Харкова, Тернополя, Вінниці, Красного Лиману. Відкрив конференцію та привітав учасників проректор НМАПО професор О.К. Толстанов. У доповідях були висвітлені проблеми патогенезу, діагностики та лікування таких дерматозів, як васкуліти шкіри, атопічний дерматит, алергічний дерматит, захворювання шкіри у дітей молодшого віку, еритродермії та ін. Декілька доповідей висвітлювали різні аспекти дерматоонкології. На конференції також була присутня професор Р.О. Моїсеєнко з доповіддю, присвяченою принципам хоспісної та паліативної допомоги дітям України. Доцент О.І. Хара ознайомив слухачів з особливостями перебігу деяких дерматозів в умовах мілітарного стресу, професор Л.А. Болотна – з алергійним контактним дерматитом, професор Л.Д. Калюжна – із сучасним поглядом на васкуліти шкіри. Доречною була доповідь старшого наукового співробітника О.М. Алексик з Національного інституту раку (з яким плідно співпрацює Київська шкірно-венерологічна лікарня), в якій мова йшла про діагностику та лікування Т-клітинних лімфом з ураженням шкіри.

Kaljuzhnaya_Zvit-1Молоді фахівці також представили аудиторії свої актуальні доповіді: І.Б. Бойко (Тернопіль) – на тему «Сучасні погляди на менеджмент лабораторної діагностики інфекцій, які передаються статевим шляхом», А.М. Береговської (Київ) – «Фототерапія: сучасний погляд на застосування в дерматології». Саме ці молоді спеціалісти отримали грамоти та премію від генерального інформаційного спонсора конференції – журналу «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія».

На другий день конференції пройшла виїзна конференція з відвідуванням виробництва фармацевтичної компанії «Дарниця», яка була люб’язно узгоджена з професором В.А. Загорієм. Серед відвідувачів були лікарі України, викладачі кафедри, лікарі КМШВЛ. Після екскурсії по виробництву менеджери компанії зробили короткі доповіді, відбулась дискусія. Ця частина конференції «Дерматовенерологія в розробках молодих науковців» справила яскраве враження, дала змогу лікарям оцінити європейський рівень вітчизняного виробництва.

Професор кафедри дерматовенерології НМАПО,
д.м.н., професор Л.Д. Калюжна

Наш журнал
у соцмережах: