сховати меню
Розділи: Події

Резолюція Традиційної науково-практичної конференції алергологів України «Актуальні питання виявлення і лікування алергічних захворювань» (16–17 жовтня 2012 р., м. Вінниця)

сторінки: 5-6

Традиційної науково-практичної конференції алергологів України «Актуальні питання виявлення і лікування алергічних захворювань» (16–17 жовтня 2012 р., м. Вінниця)

Алергологічна служба України є важливою складовою охорони здоров’я країни, оскільки опікується великою кількістю хворих зі складними за перебігом захворюваннями, які різною мірою позначаються на здоров’ї та фінансовому становищі кожної 3–4-ї сім’ї. Більшість вітчизняних алергологів володіє методами специфічної діагностики та імунотерапії алергенами і розвиває їх, що принципово вирізняє лікарів цієї спеціальності. Аналіз діяльності алергологічної служби за останні десятиріччя свідчить про те, що вона розвивається в руслі світових тенденцій і наукових напрацювань, а результати лікування хворих в Україні не поступаються таким в економічно розвинених країнах світу.

Українські алергологи поділяють необхідність перебудови вітчизняної охорони здоров’я, однак вважають, що повинні бути її активними учасниками, а не спостерігачами, оскільки це може зашкодити не лише алергологічній службі, але й мільйонам хворих на алергію в Україні.

Учасники конференції звертаються до МОЗ України з наступними пропозиціями і проханнями, частина з яких вноситься повторно:

1. Вжити заходи, рекомендовані урядам країн світу загалом і Європи зокрема «Білою книгою Всесвітньої організації з алергії, 2011», Резолюцією Генеральної асамблеї Європейської академії алергології та імунології від 2011 р.

2. Провести засідання Колегії МОЗ, присвячене проблемі алергічних захворювань в Україні, ситуації з алергологічною службою з огляду на реформування вітчизняної охорони здоров’я, оскільки жодного подібного заходу за роки незалежності України МОЗ не проводило.

3. Розширити до- і післядипломне викладання клінічної алергології лікарям загальної практики – сімейним лікарям, зважаючи на їх пріоритетну роль у ранньому виявленні алергічних захворювань.

4. Видати вкрай необхідний охороні здоров’я України наказ з ранньої діагностики і профілактики медикаментозної алергії, який кілька років у вигляді проекту перебуває в МОЗ.

5. З огляду на тотожність підходів до діагностики, лікування та спостереження за хворими на алергію дорослими і дітьми, невелику кількість фахівців-алергологів в Україні, вважати за доцільне видання єдиних документів, що стосуються принципових аспектів розвитку служби, до яких окремими розділами були б внесені особливості дитячої алергології, спільно проводити атестацію алергологів у центральній атестаційній комісії, видання ліцензій на приватну практику з алергології тощо.

6. Підвищити роль Всеукраїнської громадської організації «Асоціація алергологів України» у підготовці нормативних документів щодо служби, підбору позаштатних головних фахівців, підвищення кваліфікації (очної та заочно-дистанційної), атестації алергологів.

7. Звернутися до НАМН України з пропозицією про активізацію наукових досліджень у галузі алергології (епідеміологічних, клінічних, аеропалінологічних тощо).

8. Надати реальну допомогу у відновленні Української алергологічної лікарні у с. Солотвино Закарпатської області.

9. Запропонувати регіональним управлінням охорони здоров’я:

9.1. Виконувати спільний наказ МОЗ та НАМН України у частині проведення скринінгу алергічних захворювань та діагностики медикаментозної алергії.

9.2. При атестації алергологів у регіонах не присвоювати вищих категорій фахівцям, які не проводять специфічну діагностику та імунотерапію алергічних захворювань, а також враховувати рекомендації Асоціації алергологів України щодо цього.

За дорученням учасників науково-практичної конференції
алергологів України (усього 170 осіб) резолюцію підписав
президент Асоціації алергологів України,

д.м.н., професор Б.М. Пухлик
17 жовтня 2012 р.

Наш журнал
у соцмережах: