сховати меню
Розділи: Події

Резолюція Традиційної науково-практичної конференції алергологів України «Актуальні питання виявлення і лікування алергічних захворювань» (16–17 жовтня 2012 р., м. Вінниця)

сторінки: 5-6

Традиційної науково-практичної конференції алергологів України «Актуальні питання виявлення і лікування алергічних захворювань» (16–17 жовтня 2012 р., м. Вінниця)

Алергологічна служба України є важливою складовою охорони здоров’я країни, оскільки опікується великою кількістю хворих зі складними за перебігом захворюваннями, які різною мірою позначаються на здоров’ї та фінансовому становищі кожної 3–4-ї сім’ї. Більшість вітчизняних алергологів володіє методами специфічної діагностики та імунотерапії алергенами і розвиває їх, що принципово вирізняє лікарів цієї спеціальності. Аналіз діяльності алергологічної служби за останні десятиріччя свідчить про те, що вона розвивається в руслі світових тенденцій і наукових напрацювань, а результати лікування хворих в Україні не поступаються таким в економічно розвинених країнах світу.

Українські алергологи поділяють необхідність перебудови вітчизняної охорони здоров’я, однак вважають, що повинні бути її активними учасниками, а не спостерігачами, оскільки це може зашкодити не лише алергологічній службі, але й мільйонам хворих на алергію в Україні.

Учасники конференції звертаються до МОЗ України з наступними пропозиціями і проханнями, частина з яких вноситься повторно:

1. Вжити заходи, рекомендовані урядам країн світу загалом і Європи зокрема «Білою книгою Всесвітньої організації з алергії, 2011», Резолюцією Генеральної асамблеї Європейської академії алергології та імунології від 2011 р.

2. Провести засідання Колегії МОЗ, присвячене проблемі алергічних захворювань в Україні, ситуації з алергологічною службою з огляду на реформування вітчизняної охорони здоров’я, оскільки жодного подібного заходу за роки незалежності України МОЗ не проводило.

3. Розширити до- і післядипломне викладання клінічної алергології лікарям загальної практики – сімейним лікарям, зважаючи на їх пріоритетну роль у ранньому виявленні алергічних захворювань.

4. Видати вкрай необхідний охороні здоров’я України наказ з ранньої діагностики і профілактики медикаментозної алергії, який кілька років у вигляді проекту перебуває в МОЗ.

5. З огляду на тотожність підходів до діагностики, лікування та спостереження за хворими на алергію дорослими і дітьми, невелику кількість фахівців-алергологів в Україні, вважати за доцільне видання єдиних документів, що стосуються принципових аспектів розвитку служби, до яких окремими розділами були б внесені особливості дитячої алергології, спільно проводити атестацію алергологів у центральній атестаційній комісії, видання ліцензій на приватну практику з алергології тощо.

6. Підвищити роль Всеукраїнської громадської організації «Асоціація алергологів України» у підготовці нормативних документів щодо служби, підбору позаштатних головних фахівців, підвищення кваліфікації (очної та заочно-дистанційної), атестації алергологів.

7. Звернутися до НАМН України з пропозицією про активізацію наукових досліджень у галузі алергології (епідеміологічних, клінічних, аеропалінологічних тощо).

8. Надати реальну допомогу у відновленні Української алергологічної лікарні у с. Солотвино Закарпатської області.

9. Запропонувати регіональним управлінням охорони здоров’я:

9.1. Виконувати спільний наказ МОЗ та НАМН України у частині проведення скринінгу алергічних захворювань та діагностики медикаментозної алергії.

9.2. При атестації алергологів у регіонах не присвоювати вищих категорій фахівцям, які не проводять специфічну діагностику та імунотерапію алергічних захворювань, а також враховувати рекомендації Асоціації алергологів України щодо цього.

За дорученням учасників науково-практичної конференції
алергологів України (усього 170 осіб) резолюцію підписав
президент Асоціації алергологів України,

д.м.н., професор Б.М. Пухлик
17 жовтня 2012 р.

Наш журнал
у соцмережах:

Випуски за 2012 Рік

Зміст випуску 8 (57), 2012

Зміст випуску 9 (58), 2012

Зміст випуску 2, 2012

 1. Т.В. Бездетко, Т.Ю. Химич, И.В. Борзенкова

Зміст випуску 1-2 (50-51), 2012

Зміст випуску 1, 2012

Випуски поточного року

Зміст випуску 3-4 (124-125), 2020

 1. Д.В. Мальцев

 2. Б.М. Пухлик

 3. В. Зайков, П. В. Гришило, А. П. Гришило

 4. A. G. Corsico, S. Leonardi, . A. Licari et al.

 5. О. С. Бильченко, Т. С. Оспанова, В. А. Савоськина, Е. А. Красовская, О. В. Веремеенко

 6. M. Levin, I.J. Ansotegui, . J. Bernstein et al.

 7. A. Bedard, X. Basagana, . J.M. Anto et al.

 8. Г. Є. Ананьїна, І. П. Висеканцев, О. С. Онасенко, Л. В. Степанюк, В. Л. Пономарьова

Зміст випуску 2 (123), 2020

 1. И. П. Кайдашев

 2. С.В. Зайков, П. В. Гришило, А. П. Гришило

 3. К. Ю. Гашинова

 4. С.О. Зубченко, С.Д. Юр’єв, С.Д. Юр’єв

 5. С.Д. Юр’єв

 6. А.Є. Богомолов

 7. Jean Bousqueta, Holger J. Schunemann, Akdis Togias et al.

Зміст випуску 1 (122), 2020

 1. О. А. Ошлянська, Т. Г. Надточій, М. Ф. Денисова, Л. І. Омельченко, Л. Ф. Слєпова, Н.М. Музика, А. Г. Арцимович

 2. Ю.В. Шукліна

 3. Yu Chen, Qianyun Liu, Deyin Guo

 4. Carlo Caffarelli, Francesco Paravati, Maya El Hachem et al.

 5. M. Lauriello, P. Muzi, L. Di Rienzo et al.