сховати меню
Розділи: Актуальна тема

Звіт про роботу конференції «Кроки до розробки стандартів діагностики та лікування захворювань шкіри та ІПСШ»

сторінки: 6-7

У Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика 15–16 березня 2012 р. відбулася конференція «Кроки до розробки стандартів діагностики та лікування захворювань шкіри та ІПСШ», яка увійшла до «Реєстру з’їздів і конференцій», затвердженого МОЗ та НАМН України. Ініціатором проведення заходу виступила кафедра дерматовенерології НМАПО імені П.Л. Шупика. У роботі конференції взяли участь 240 учасників, які представляли м. Київ, Київську, Харківську, Львівську, Луганську, Донецьку, Тернопільську, Івано-Франківську, Хмельницьку, Житомирську, Дніпропетровську, Волинську, Закарпатську, Черкаську, Кіровоградську області.

Відкрив конференцію проректор з наукової роботи НМАПО імені П.Л. Шупика, заслужений діяч науки і техніки України, професор І.С. Зозуля. З привітальним словом виступили: головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Дерматовенерологія», д.м.н., професор О.І. Літус, директор ДУ «Інститут дерматології та венерології НАМН України», д.м.н., професор Г.І. Мавров, зав. кафедри дерматовенерології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, голова Асоціації дерматовенерологів і косметологів України, д.м.н., професор В.І. Степаненко.

Програма конференції була розрахована на обговорення нових даних щодо діагностики та лікування захворювань шкіри та її похідних у дітей, проблем старіння шкіри, місця сучасних косметологічних методик у лікуванні захворювань шкіри обличчя; достатню увагу було приділено лікуванню хронічних дерматозів.

На сьогодні в Україні завершена робота експертної групи під головуванням професора Л.Д. Калюжної, що складала клінічні настанови з діагностики, профілактики та лікування атопічного дерматиту. Цьому питанню і була присвячена доповідь д.м.н., професора Л.Д. Калюжної «Сучасний підхід до клінічних настанов по атопічному дерматиту», у якій вона означила діагностичні та лікувальні можливості дерматології та технологічні підходи для обґрунтування сучасних терапевтичних протоколів лікування. Доповідач наголосила на необхідності освітньої роботи із хворими та їх батьками, розповіла про досвід роботи «Школи атопічного дерматиту», організованої в Києві. Крім того, професор Л.Д. Калюжна в доповіді «Принципи побудови клінічних настанов по лікуванню акне» ознайомила аудиторію з принципами складання клінічних настанов з діагностики, профілактики та лікування акне, які будуть видані найближчим часом. Учасникам конференції було роздано підготовлений експертною групою під керівництвом професора Л.Д. Калюжної «Проект клінічних настанов з діагностики, профілактики та лікування атопічного дерматиту».

Професор Г.І. Мавров розповів про принципи складання протоколів з діагностики та лікування ІПСШ. Змістовні доповіді зробили провідні науковці: професори Я.Ф. Кутасевич (м. Харків), Т.В. Проценко (м. Донецьк), Л.А. Болотна (м. Харків). Усього на конференції було зроблено 39 доповідей. Доповідачами виступили наукові співробітники ДУ «Інститут дерматології та венерології НАМН України», представники профільних кафедр України, практичних закладів.

Як завжди на конференціях, що їх організовує кафедра дерматовенерології НМАПО імені П.Л. Шупика, було проведено мультимедійну презентацію рідкісних клінічних випадків дерматозів і діагностичних помилок. Ці випадки представили професор Я.Ф. Кутасевич (зав. відділу дерматології ДУ «Інститут дерматології та венерології НАМН України»), професор В.Г. Радіонов (зав. кафедри дерматовенерології Луганського медичного університету) та професор Л.Д. Калюжна (зав. кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика). Фахівці України активно надсилали до Оргкомітету конференції тези та статті, які були видані у вигляді «Матеріалів конференції «Кроки до розробки стандартів діагностики та лікування захворювань шкіри та ІПСШ», – усього 104 праці.

Zvit_kroki_1_2(50-51)_2012_1.jpg

У фармацевтичній виставці, що відбулася у межах конференції, узяли участь 30 фармацевтичних компаній.

Інформаційними спонсорами конференції виступили журнали «Мистецтво лікування», «Medix Anti-Aging», «Les Nouvelles Esthetiques», генеральним інформаційним спонсором – журнал «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія», який заздалегідь презентував конференцію на сторінках журналу, підготував до конференції спеціальний випуск з дерматовенерології зі статтями провідних фахівців галузі.

Крім того, журнал «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія» запровадив премії за кращі доповіді, і наприкінці конференції грошовою премією та сертифікатом були нагороджені кращі доповідачі: к.м.н. Л.В. Гречанська (м. Київ), професор В.Г. Радіонов (м. Луганськ), лікар Н.С. Булгакова (м. Київ).

У межах конференції було проведено чергове засідання робочої групи експертів зі складання «Уніфікованих протоколів з діагностики, профілактики та лікування атопічного дерматиту та акне». Професор Л.Д. Калюжна ознайомила присутніх із черговим завданням зі складання протоколів – принципом, покладеним в основу «Уніфікованих клінічних протоколів». Так, експерти повинні визначитися в рівнях надання медичної допомоги з діагностики, профілактики та лікування атопічного дерматиту, керуючись методикою, наведеною в «Проекті клінічних настанов з діагностики, профілактики та лікування атопічного дерматиту». Із методологією складання «Уніфікованих протоколів» присутніх ознайомив О.В. Горбенко. Члени експертної групи одержали зразки складання протоколів і методику їх складання, представлену МОЗ України.

Д.м.н., професор Л.Д. Калюжна

Наш журнал
у соцмережах: