сховати меню

Резолюція міжнародної конференції «Львівські різдвяні читання з імунології та алергології: практична та наукова генеалогія»

сторінки: 5

Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького

12–13 січня 2017 р., м. Львів

 1. Продовжити активну співпрацю Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації з головним спеціалістом МОЗ України та ДП «Державний експертний центр» щодо розробки медико-технологічної документації, зокрема стандартів надання медичної допомоги.
 2. Продовжити співпрацю з провідними міжнародними організаціями – Європейською академією алергії та клінічної імунології, Міжнародною спілкою імунологічних товариств. Посилити співпрацю із Всесвітньою організацією з алергії.
 3. Розпочати активну співпрацю з громадськими організаціями пацієнтів, які страждають захворюваннями імунної системи та алергічними хворобами. Залучати представників організацій пацієнтів до співпраці при розробці медико-технічної документації.
 4. Відстоювати необхідність внесення фінансування замісної терапії первинних імунодефіцитів з порушеним антитілогенезом після 18 років в державну програму з орфанних хвороб.
 5. Привести спеціальності «Алергологія», «Клінічна імунологія», «Імунологія», «Лабораторна імунологія» у відповідність до європейських стандартів переліку спеціальностей, внести відповідні зміни до класифікатора професій та затвердити кваліфікаційні вимоги.
 6. Організувати проведення виїздних циклів для підвищення кваліфікації лікарів-алергологів та клінічних імунологів у межах Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації на засадах лікарського самоврядування.
 7. Порушити клопотання перед органами місцевого самоврядування щодо організації (реорганізації) спеціалізованих центрів алергології та клінічної імунології з метою раціонального використання ресурсів і оптимізації ліжкового фонду.
  • Провести підготовку до створення національного реєстру алергологічних та імунологічних хворих
  • Продовжити роботу щодо клінічних протоколів та національних настанов зі специфічної імунодіагностики та імунотерапії, харчової алергії, алергії до білків коров’ячого молока, алергічного риніту, первинного імунодефіциту мієлопероксидази.
 8. Переглянути та удосконалити додипломну та післядипломну підготовку:
  • з основ імунології та алергології для студентів, сімейних лікарів, терапевтів, акушерів-гінекологів, стоматологів та лікарів інших спеціальностей у рамках спеціалізації, ПАЦ, ТУ;
  • оцінки балів у системі самопідготовки (відповідно до наказу МОЗ № 484) при проведенні атестації за проходження майстер-класів, міжнародних шкіл, закордонних стажувань;
  • залучити до складу регіональних атестаційних комісій з атестації лікарів терапевтичного, акушер-гінекологічного, стоматологічного, педіатричного профілів, лікарів-алергологів та імунологів.
 9. Організувати та провести комісійні перевірки стану надання алергологічної та імунологічної допомоги в м. Київ та Київській області, Волинській та Запорізькій областях.
 10. Посилити координаційну роль Українського товариства фахівців з іму­но­логії, алергології та імунореабілітації серед фахових та обласних осередків.
 11. Провести в 2017 р. Європейську школу з імунології для молодих лікарів під егідою Європейської академії алергії та клінічної імунології (European Academy of Allergy and Clinical Immunology; EAACI), дві фахові конференції за участю Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації (УТІАІ). Визначити місцем проведення в 2018 р. ІІІ Національного конгресу з імунології та алергології м. Дніпро.

Головний позаштатний спеціаліст з питань алергології, імунології, клінічної імунологіїта лабораторної імунології МОЗ України,Заслужений лікар України, д-р мед. наук,
професор
В.В. Чоп’як

Голова Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації,д-р мед. наук,
професор
І.П. Кайдашев

Наш журнал
у соцмережах: