Резолюція міжнародної конференції «Львівські різдвяні читання з імунології та алергології: практична та наукова генеалогія»
страницы: 5
Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького
12–13 січня 2017 р., м. Львів
- Продовжити активну співпрацю Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації з головним спеціалістом МОЗ України та ДП «Державний експертний центр» щодо розробки медико-технологічної документації, зокрема стандартів надання медичної допомоги.
- Продовжити співпрацю з провідними міжнародними організаціями – Європейською академією алергії та клінічної імунології, Міжнародною спілкою імунологічних товариств. Посилити співпрацю із Всесвітньою організацією з алергії.
- Розпочати активну співпрацю з громадськими організаціями пацієнтів, які страждають захворюваннями імунної системи та алергічними хворобами. Залучати представників організацій пацієнтів до співпраці при розробці медико-технічної документації.
- Відстоювати необхідність внесення фінансування замісної терапії первинних імунодефіцитів з порушеним антитілогенезом після 18 років в державну програму з орфанних хвороб.
- Привести спеціальності «Алергологія», «Клінічна імунологія», «Імунологія», «Лабораторна імунологія» у відповідність до європейських стандартів переліку спеціальностей, внести відповідні зміни до класифікатора професій та затвердити кваліфікаційні вимоги.
- Організувати проведення виїздних циклів для підвищення кваліфікації лікарів-алергологів та клінічних імунологів у межах Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації на засадах лікарського самоврядування.
-
Порушити клопотання перед органами місцевого самоврядування щодо організації (реорганізації) спеціалізованих центрів алергології та клінічної імунології з метою раціонального використання ресурсів і оптимізації ліжкового фонду.
- Провести підготовку до створення національного реєстру алергологічних та імунологічних хворих
- Продовжити роботу щодо клінічних протоколів та національних настанов зі специфічної імунодіагностики та імунотерапії, харчової алергії, алергії до білків коров’ячого молока, алергічного риніту, первинного імунодефіциту мієлопероксидази.
-
Переглянути та удосконалити додипломну та післядипломну підготовку:
- з основ імунології та алергології для студентів, сімейних лікарів, терапевтів, акушерів-гінекологів, стоматологів та лікарів інших спеціальностей у рамках спеціалізації, ПАЦ, ТУ;
- оцінки балів у системі самопідготовки (відповідно до наказу МОЗ № 484) при проведенні атестації за проходження майстер-класів, міжнародних шкіл, закордонних стажувань;
- залучити до складу регіональних атестаційних комісій з атестації лікарів терапевтичного, акушер-гінекологічного, стоматологічного, педіатричного профілів, лікарів-алергологів та імунологів.
- Організувати та провести комісійні перевірки стану надання алергологічної та імунологічної допомоги в м. Київ та Київській області, Волинській та Запорізькій областях.
- Посилити координаційну роль Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації серед фахових та обласних осередків.
- Провести в 2017 р. Європейську школу з імунології для молодих лікарів під егідою Європейської академії алергії та клінічної імунології (European Academy of Allergy and Clinical Immunology; EAACI), дві фахові конференції за участю Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації (УТІАІ). Визначити місцем проведення в 2018 р. ІІІ Національного конгресу з імунології та алергології м. Дніпро.
Головний позаштатний спеціаліст з питань алергології, імунології, клінічної імунологіїта лабораторної імунології МОЗ України,Заслужений лікар України, д-р мед. наук,
професор В.В. Чоп’як
Голова Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації,д-р мед. наук,
професор І.П. Кайдашев