скрыть меню

Відкриття міської «Школи атопічного дерматиту» в м. Київ

страницы: 5-6

Упродовж 2011–2012 рр. за завданням МОЗ України працювала група експертів з розробки стандартів діагностики, профілактики та лікування атопічного дерматиту (АД). Складені за найкращими зразками всесвітніх стандартів, клінічні настанови також містять погляди вітчизняних практичних лікарів і науковців. Розділ настанов «Лікування та профілактика АД» складається з таких підрозділів: послідовний алгоритм лікування АД, елімінаційний режим і догляд за шкірою, місцеве лікування, системна терапія. Важливим розділом цих настанов є «Матеріали для пацієнтів», які включають навчальні програми для хворих на АД та їх близьких. Цільовими категоріями пацієнтів, які можуть використовувати ці клінічні настанови, є, по-перше, діти та дорослі, хворі на АД, по-друге, члени їх родин, близькі родичі пацієнтів, які страждають на АД. Клінічні настанови презентують і брошуру для батьків «Поради дерматологів щодо догляду за шкірою Вашого малюка».

Саме з огляду на необхідність перебудови роботи із пацієнтами, з ініціативи голови групи експертів по складанню клінічних настанов завідувачки кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, головного позаштатного спеціаліста МОЗ України зі спеціальності «Дитяча дерматовенерологія» професора Лідії Денисівни Калюжної, розпочалася робота з визначення програми та завдань «Школи атопічного дерматиту». Слід зазначити, що ця ініціатива була з розумінням сприйнята ГУОЗ м. Київ, і нарешті «Школа АД» відкрилася в Київській міській клінічній шкірно-венерологічній лікарні. Головний лікар цієї лікарні, заслужений лікар України, головний спеціаліст ГУОЗ м. Київ зі спеціальності «Дитяча дерматовенерологія» Ніна Василівна Турик як член групи експертів зі складання стандартів діагностики, профілактики та лікування АД з ентузіазмом сприйняла ідею сучасного підходу до роботи з пацієнтами та їхніми батьками.

Відкриття Київської міської «Школи АД» відбулося 24 січня 2012 р. у Київській міській клінічній шкірно-венерологічній лікарні, яка є клінічною базою кафедри дерматовенерології НМАПО. На презентації були присутні лікарі-дерматовенерологи, дитячі дерматовенерологи Києва. Відкрили презентацію «Школи АД» перший проректор НМАПО член-кореспондент НАМНУ Юрій Петрович Вдовиченко і перший заступник начальника ГУОЗ м. Київ Валентина Володимирівна Залеська. Ю.В. Вдовиченко розкрив значення таких шкіл у безперервному навчанні лікарів, наголосив на ініціативній ролі НМАПО у впровадженні сучасних навчальних технологій і значному внеску в цей процес кафедри дерматовенерології. В.В. Залеська розкрила важливість проблеми захворювань шкіри у дітей, особливо АД, і схвалила сучасний підхід до реалізації стандартів лікування цієї недуги, розвитку активного спілкування із родинами хворих дітей, особливо наголосила на необхідності міждисциплінарного підходу до порушеної проблеми. На відкритті «Школи» був присутній професор Олександр Іванович Літус, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Дерматовенерологія», який привітав присутніх із започаткуванням сучасного підходу до вкрай важливої проблеми АД, захворюваність на який у всьому світі становить 10–20% і потребує від держави значних матеріальних витрат.

І, нарешті, для роз’яснення функції «Школи АД» із доповіддю виступила професор Л.Д. Калюжна. У своєму виступі вона ознайомила присутніх із принципами роботи «Школи АД», а також визначила головні напрями подальших розробок. Програма «Школи АД» складається з таких напрямів: робота з пацієнтами, освітня робота з батьками, профілактика АД, створення навчальних програм і фільмів, розробка й удосконалення методів доказової медицини в підборі індивідуальної терапії, розширення та впровадження методів діагностики АД, курси для сімейних лікарів, розробка та впровадження сучасних методів бальнеотерапії, використання методів імунологічної діагностики. Професор Л.Д. Калюжна наголосила на ролі лікарні у створенні умов для організації «Школи АД»; на вирішальному значенні в організаційних питаннях, в обладнанні «Школи», випуску пам’яток для хворих та іншої друкованої продукції спонсора «Школи» — компанії «Марко Фарм», що є ексклюзивним представником продукції французьких Дерматологічних Лабораторій А-Дерма. Продукти лінійки Екзомега на основі паростків вівса Реальба® (А-Дерма) відмінно зарекомендували себе як ефективні та безпечні засоби для гігієни та догляду за шкірою з атопічним дерматитом для пацієнтів будь-якого віку.

Інформаційним спонсором відкриття виступив журнал «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія».

Перший досвід роботи Київської «Школи АД» буде висвітлено на науково-практичній конференції «Кроки до стандартів», внесеній у Реєстр з’їздів і конференцій НАМНУ та МОЗ на 2012 р., що відбудеться 15–16 березня 2012 р. у Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

Д.м.н., професор Л.Д. Калюжна

Kaluzhna_derma.jpg

Наш журнал
в соцсетях: