сховати меню

Sanofi проводить випробування антитіл «три в одному» для лікування або профілактики ВІЛ-інфекції

сторінки: 34

Трикомпонентне штучно синтезоване антитіло, створене французькою фармацевтичною компанією Sanofi та вченими зі США, може стати новим способом лікування або профілактики ВІЛ-інфекції, після того як успішно пройшло випробування за участю мавп. На даний час планується провести початкові клінічні випробування так званих триспецифічних антитіл до кінця 2018 р., потенційно додавши нову зброю для боротьби зі СНІДом, якщо продукт виявиться безпечним та ефективним.

За словами головного наукового співробітника компанії Sanofi, Гері Нейбеля (Gary Nabel), якщо все буде добре, антитіло «три в одному» можна буде використовувати як засіб для довготривалого лікування або вакцину. В інтерв’ю він сказав, що «існує невідкладна потреба в такій вакцині, і цей препарат зможе зайняти вакантне місце, але ми повинні провести клінічні дослідження, і нехай природа скаже нам, що працює». Ентоні Фаучі (Anthony Fauci), директор Національного інституту алергії та інфекційних хвороб США (The U.S. National Institute of Allergy and Infectious Diseases), експерти якого брали участь у цьому проекті, описав новий підхід як «інтригуючий».

На відміну від природних антитіл, штучно синтезований препарат здатний впливати на декілька біологічних мішеней одразу – ця особливість особливо цінна у боротьбі з ВІЛ, якщо врахувати величезну генетичну різноманітність вірусу у всьому світі. Після того як 24 мавпи мали контакт з двома штамами мавп’ячого типу ВІЛ, дослідники виявили, що у більшості з тих, хто отримував традиційне антитіло, розвинулась інфекція, порівняно з тими, хто отримував триспецифічне антитіло. Результати дослідження були опубліковані в Science онлайн 20 вересня.

Інші експерименти показали, що нові антитіла активні проти 99% з більш аніж 200 різноманітних штамів ВІЛ, щодо яких проводилось дослідження. Здатність триспецифічних антитіл одночасно діяти на три цілі може також зробити їх корисними для боротьби з раком, іншими інфекційними та автоімунними захворюваннями. Низка фармацевтичних компаній вже працюють з біспецифічними антитілами, але трикомпонентний підхід – це вже наступний рівень. «Це початок технологічної платформи, яку можна адаптувати до інших захворювань, тому ми будемо уважно стежити за цим», – підкреслив Нейбел.

Джерело: http://bit.ly/2wHzNup, Ben Hirschler, Sept 21, 2017

Поділитися з друзями: