сховати меню

Комбіноване застосування назального спрею мометазону фуроату та назального спрею оксиметазоліну: короткочасна ефективність і безпека використання при сезонному алергічному риніті

сторінки: 18

Алергічний риніт (АР) та пов’язана з ним закладеність носа негативно впливають на життя пацієнтів. Інтраназальне застосування кортикостероїду мометазону фуроату у вигляді назального спрею (МФНС) ефективне для ліквідації симптомів АР, у тому числі закладеності носа; у свою чергу, інтраназальний деконгестант оксиметазолін (ОМЗ) ефективний проти закладеності носа, але комбінація цих препаратів не була повністю вивчена. Це дослідження було розроблено для оцінки ефективності комбінації МФНС та ОМЗ для полегшення симптомів сезонного АР (САР).

Матеріали та методи дослідження: у фазі II контрольованого клінічного випробування підлітків та дорослих (≥ 12 років, з САР в анамнезі впродовж не менше 2 років) методом рандомізації було розподілено на групи для наступного застосування препаратів: МФНС 1 раз/день (200 мкг) + 3 впорскування в кожну половину носа ОМЗ 0,05% (МФНС + ОМЗ/3); МФНС 1 раз/день + 1 впорскування в кожну половину носа ОМЗ (МФНС + ОМЗ/1); МФНС 1 раз/день; ОМЗ 2 рази/день; або плацебо протягом 15 днів з 1-тижневим контролем. Кінцевими точками дослідження були моментальна (NOW) зміна загальної оцінки назальних симптомів (TNSS) порівняно з базовим рівнем вранці/ввечері (A.M./P.M.) протягом 1–15 днів і зміна площі під фармакологічною кривою – AUC (0–4 год) порівняно з початковим рівнем у перший день закладеності носа.

Результати та їх обговорення: у 705 осіб обидві комбінації препаратів призвели до зменшення показників A.M./P.M. NOW TNSS протягом 1–15 днів значно більше, аніж застосування лише ОМЗ 2 рази/день або плацебо (р ≤ 0,002). Середня стандартизована AUC (0–4 год) у 1-й день закладеності носа змінилась порівняно з вихідним рівнем значно більше у випадку застосування комбінації препаратів та ОМЗ 2 рази/день (МФНС + ОМЗ/3, -0,92; МФНС + ОМЗ/1, -0,80; ОМЗ 2 рази/день, -1,06) у порівнянні з плацебо (-0,57) і МФНС 1 раз/день (-0,63). Комбінації ОМЗ та МФНС 1 раз/день були значно ефективнішими щодо A.M./P.M. NOW TNSS протягом кожного тижневого періоду; ефекти ОМЗ 2 рази/день перевершили плацебо на першому тижні. Виявлено незначну кількість побічних ефектів, схожих при різних методах лікування; у одного пацієнта, що використовував МФНС 1 раз/день, і одного з групи плацебо розвинулись тяжкі побічні реакції, але вони не вважються пов’язаними з лікуванням.

Висновки: поєднання MФНС з OМЗ полегшує симптоми САР, у тому числі закладеність носа, з швидшим початком дії, аніж при застосуванні МФНС 1 раз/день, і більш стійкою ефективністю, аніж при застосуванні ОМЗ 2 рази/день.

Meltzer EO1, Bernstein DI, Prenner BM, Berger WE, Shekar T, Teper AA.Allergy & Asthma Medical Group & Research Center, San Diego, California 92123, USA.Am J Rhinol Allergy. 2013 Mar-Apr;27(2):102-8. doi: 10.2500/ajra.2013.27.3864

Поділитися з друзями: